
1968. aastal alustati kolmanda põlvkonna furgoonikerede projekteerimist. Seeriatootmine oli plaanis ajastada Gorki autotehase uue veoauto valmimisega, mille lühikese teljevahega šassiisidele uued furgoonkered paigaldada. Uudistoodangu plaan põrkus aga ootamatule takistusele – Gorki tehas otsustas lühikese baasiga veoautode tootmise hoopis lõpetada.
Tekib küsimus, miks ei ehitatud uue põlvkonna autosid pikale šassiile? See oleks võimaldanud ära jätta raami lühendamise operatsiooni! Kuid pikem kere oleks kaalunud rohkem, auto tühimass oleks ületanud tootja poolt lubatud teljekoormusi. Ka vanade furgoonautode ümberehitus uuteks oleks olnud palju keerulisem.
"Tehase insenerid võtsid GAZi šassiidelt maksimumi"
Tehase direktor 1994-1997 OLIVER PARREST furgoonide ehitamisest:Tehase insenerid ja spetsialistid tegid ära suure töö ja võtsid GAZi šassiidelt maksimumi. Tuli arvestada esi- ja tagasilla koormustega ning kasuliku veoruumi mahuga. Kui tehasel oleks olnud võimalik tellida NSV Liidu tehastest roolivõimendeid, tugevdatud raame, esisildu, veljesid, rehve ja muud, oleks nii mõnigi vaguntüüpi furgoonauto saanud hoopis teistsuguse välimuse, kasuliku mahu ja kuju.
Uued katsemudelid TA-19 ja TA-21 said kered pagaritoodete veoks, toiduainetele mõeldud mudelid kandsid tähiseid TA-20 ja TA-22. Nii nagu TA-9 seeria puhulgi, olid leivaautod madalakatuselise furgooniga ja viie küljeuksega. Toiduaineteveoks mõeldud autode furgooniosa oli kabiinist kõrgem ning paarisustega auto tagaosas. Uue auto välimus erines eelkäijast täielikult – kere oli suurem, nurgelise kujuga ja varustatud avara juhikabiiniga. Juhi vaateväli laienes tänu kasutusele võetud PAZ-bussi panoraamtuuleklaasidele. Panoraamklaase kasutati Tartus esmakordselt juba 1956. aastal autobussi TA-6 katsemudelil kuid alles 10 aastat hiljem hakati neid tehasele riikliku plaani alusel varuosadena eraldama ja need sai seeriatoodangu juures kasutusele võtta.
Uue põlvkonna furgoonautode seeriatootmist alustati 1969. aastal. Katsemudeli tähiste TA-21 ja TA-22 asemel said uued furgoonid nüüd seeriamudeli indeksid – TA-9A2 pagaritoodetele ja TA-9E2 toidukaupadele. Uute, lühikeste šassiide puudumise tõttu oldi sunnitud kasutama veoauto GAZ-51A šassiisid – vanu, amortiseerunud furgoonautosid hakati uuteks ümber ehitama. Järgneva 5–6 aasta jooksul ehitati uuteks ümber kõik vanad TA-9 seeria masinad, mis tehasesse kapitaalremonti saabusid.
Kaks aastat hiljem, 1971, hakati seeriatootena koostama ka GAZ-52-01 baasil autosid TA-19 ja TA-20, mis said vastavalt üleliidulisele autotranspordivahendite klassifkatsioonile uueks mudelitähiseks TA-943 ja TA-943E – esimene neist pagaritoodetele, teine toiduainete veoks. Endiselt ei olnud Gorki tehas suutnud luua uut lühikesebaasilist veokialust ning seetõttu oldi Tartus sunnitud uute autode ehitamisel kasutusele võtma pika teljevahega šassii, mida enne furgoonkere paigaldamist lühendada tuli.
Uute autode konstruktsioonis kasutati samu materjale ja töövõtteid, mis varasemate mudelite juures. Parandati küll juhi töötingimusi ja suurendati kabiini mahtu, värskema ilme sai auto väliskuju kuid kandevõime ja furgooni maht jäid samaks nagu 10 aastat tagasi tootmisse läinud furgoonautodel.