Tule virtuaalsele avastusretkele läbi Eestimaa!

2004. aastal tekkis vabatahtlikest koosnev grupp inimesi, kelle huviks sai võsades ja kuuritagustes peituvate TA-marki busside ja furgoonautode otsimine, pildistamine ja nende kohta info kogumine. Isehakanud “etnograafid” kaardistasid aastate jooksul kõik Eestimaa pinnal teada olevad TA marki sõidukid. Nimekirja on aastate jooksul täiendanud ligi 70 tehnikahuvilist. Nüüdseks on enamus Tartus valmiststud sõidukitest maapinnani roostetanud või vanarauaks saanud, alles on vaid pildid. Õnneks on ka positiivseid näiteid. Vrakistaatusest on välja pääsenud kümmekond sõidukit ja neile tuleb vaid lisa.

Foto: Tarmo Riisenberg

Toiduaineteveo furgoonauto TA-9E

»» mudeli info
Asukoht: Tartumaa, Tartu  

Furgoonauto TA-9E või TA-9C vrakk. Seisis aastaid Tartus Ringtee tänaval, bussipargi taga, oli kasutusel soojakuna. Furgooni katus on hiljem kõrgemaks ehitatud.

Tundub, et madal lagi oli üks varasemate Tartu furgoonide ja busside puudusi. TA-9 furgoone ehitati aastatel 1961 - 1965, seega oli see vrakk tähelepanuväärse vanusega. 2001. a. kevadel kadus furgoon teadmata suunas, võib arvata, et vanametalliks.

Sõiduki lisas Vrakigalerii andmebaasi: Tarmo Riisenberg, 30.11.-0001

2000. a.2000. a.
Foto: Tarmo Riisenberg