Tule virtuaalsele avastusretkele läbi Eestimaa!

2004. aastal tekkis vabatahtlikest koosnev grupp inimesi, kelle huviks sai võsades ja kuuritagustes peituvate TA-marki busside ja furgoonautode otsimine, pildistamine ja nende kohta info kogumine. Isehakanud “etnograafid” kaardistasid aastate jooksul kõik Eestimaa pinnal teada olevad TA marki sõidukid. Nimekirja on aastate jooksul täiendanud ligi 70 tehnikahuvilist. Nüüdseks on enamus Tartus valmiststud sõidukitest maapinnani roostetanud või vanarauaks saanud, alles on vaid pildid. Õnneks on ka positiivseid näiteid. Vrakistaatusest on välja pääsenud kümmekond sõidukit ja neile tuleb vaid lisa.

Autobuss TA-6-1

»» mudeli info
Asukoht: Võrumaa, Pressi  

15.02.1996 Eesti Päevaleht kirjutab:

"1991. aastal panid Riia OMON-i võitlejad toime vandalismiakte ka kolme Balti riigi majanduspiiripunktides. Eestiga on Riia eriüksuslased otseselt seotud kolme intsidendiga, mis kõik möödusid õnneks ohvriteta.
19. mail peksis rühm OMON-lasi puruks Eesti-Vene kontrolljoonel asuva Luhamaa piiripunkti hoone sisustuse. Samad mehed käisid Luhamaal ka neli päeva hiljem, kaasas teleajakirjanik Aleksandr Nevzorov. Ööl vastu 8. juunit lõhkusid OMON-lased Luhamaal valveputka, sõitsid piiriteenistuse bussiga maha tõkkepuu ja ajasid bussi kraavi."


Tegu siis viimases lauses nimetatud piiriteenistuse bussiga.

Sõiduki lisas Vrakigalerii andmebaasi: Andrus Nedo, 01.05.2006