Tule virtuaalsele avastusretkele läbi Eestimaa!

2004. aastal tekkis vabatahtlikest koosnev grupp inimesi, kelle huviks sai võsades ja kuuritagustes peituvate TA-marki busside ja furgoonautode otsimine, pildistamine ja nende kohta info kogumine. Isehakanud “etnograafid” kaardistasid aastate jooksul kõik Eestimaa pinnal teada olevad TA marki sõidukid. Nimekirja on aastate jooksul täiendanud ligi 70 tehnikahuvilist. Nüüdseks on enamus Tartus valmiststud sõidukitest maapinnani roostetanud või vanarauaks saanud, alles on vaid pildid. Õnneks on ka positiivseid näiteid. Vrakistaatusest on välja pääsenud kümmekond sõidukit ja neile tuleb vaid lisa.

Foto: Indrek Allik

Autobuss TA-6-1

»» mudeli info
Asukoht: Saaremaa, Koimla  
Väljalaskeaasta: 1957*
Taasteremondid: 1992
Kerenumber: 78
Registreerimisnr: 014ADP

*Väljalaskeaasta on tuletatud kerenumbri ja tootmismahtude järgi.

Buss kuulus Rummu vanglale. Peale viimast kapitaalremonti 1992. aastal loobus vangla bussi väljaostmisest, kuna ei leidnud sellele enam kasutust. Bussi soetas eraisik, kes mõnda aega kasutas masinat Tallinnas soomlaste veoks sadamast linna. Sadama "taksomaffia" tõrjus bussiteenuse pakkuja turult välja ning bussi ostis oksjoni kaudu Saaremaa mees.

Viimati sõitis 1997. a., seejärel seisis pikka aega laste mängutoana taluõuel. 2006. a. kevadel ostsid ränd-vanarauakogujad bussi ära ja viisid taaskasutusse.

Sõiduki lisas Vrakigalerii andmebaasi: Indrek Allik, 29.10.2005

22. nov 200522. nov 2005
Foto: Indrek Allik
autobuss TA-6-1Autobuss TA-6-1