Tule virtuaalsele avastusretkele läbi Eestimaa!

2004. aastal tekkis vabatahtlikest koosnev grupp inimesi, kelle huviks sai võsades ja kuuritagustes peituvate TA-marki busside ja furgoonautode otsimine, pildistamine ja nende kohta info kogumine. Isehakanud “etnograafid” kaardistasid aastate jooksul kõik Eestimaa pinnal teada olevad TA marki sõidukid. Nimekirja on aastate jooksul täiendanud ligi 70 tehnikahuvilist. Nüüdseks on enamus Tartus valmiststud sõidukitest maapinnani roostetanud või vanarauaks saanud, alles on vaid pildid. Õnneks on ka positiivseid näiteid. Vrakistaatusest on välja pääsenud kümmekond sõidukit ja neile tuleb vaid lisa.

Moderniseeritud kerega konteinerveo furgoonauto TA-3763-01. Foto: Miko Leesment

TA-3763-01

moderniseeritud kerega konteinerveo furgoonauto
»» mudeli spetsifikatsioon
Asukoht: Viljandimaa, Viljandi
Väljalaskeaasta: 1991
Kerenumber: 16774
Registreerimisnr: 784AKI
Olek: 

Kuuluvuse ajalugu: Viljandi Leivakombinaat -> AS Vilma

1991. aastal võeti furgooniehituses kasutusele uus materjal - n.n sandwich-paneel - kahe PVC-kihi vahel oleva isolatsioonikihiga kereehitusmaterjal. Viljandis seisnud furgoon oli selles osas ainulaadne, et furgoon oli ehiatatud juba sandwich-paneelidest, kabiin aga endiselt plekist. Juba paar aastat hiljem lõpetati oma mudelite tootmine täielikult, jätkus vaid pealisehitus nii vene kui lääne veokitele.

Auto seisis pikka aega Viljandi turuplatsil ja oli kasutusel müügikioskina. 2004. a. aprillis viidi teise kohta, mootor eemaldatud.

Sõiduki lisas Vrakigalerii andmebaasi: Tarmo Riisenberg, 08.03.2003