Tule virtuaalsele avastusretkele läbi Eestimaa!

2004. aastal tekkis vabatahtlikest koosnev grupp inimesi, kelle huviks sai võsades ja kuuritagustes peituvate TA-marki busside ja furgoonautode otsimine, pildistamine ja nende kohta info kogumine. Isehakanud “etnograafid” kaardistasid aastate jooksul kõik Eestimaa pinnal teada olevad TA marki sõidukid. Nimekirja on aastate jooksul täiendanud ligi 70 tehnikahuvilist. Nüüdseks on enamus Tartus valmiststud sõidukitest maapinnani roostetanud või vanarauaks saanud, alles on vaid pildid. Õnneks on ka positiivseid näiteid. Vrakistaatusest on välja pääsenud kümmekond sõidukit ja neile tuleb vaid lisa.

Moderniseeritud kerega autobuss TA-6-1. Foto: Miko Leesment

TA-6-1

moderniseeritud kerega autobuss
»» mudeli spetsifikatsioon
Asukoht: Tartumaa, Lapetukme
Väljalaskeaasta: 1959*
Taasteremondid: 1988
Kerenumber: 0480
Olek: 

*Väljalaskeaasta on tuletatud kerenumbri ja tootmismahtude järgi.

Kuuluvuse ajalugu: ENSV Energeetika ja Elektrifitseerimise Tootmiskoondis «Eesti Energia» Lõuna Kõrgepingevõrkude Võru võrgurajoon -> eraisik

Buss kuulus Eesti Energia Lõuna piirkonnale. Seisis Võrus Vilja 14 garaažis kuni müüdi osta.ee oksjonil 2000. aasta sügisel. Buss oli komplektne, läbisõiduks müügihetkel u. 30 tuh km.

(25.06.2006) Viimati sõitis 3 aastat tagasi aga üldiselt on praegugi sõidukorras - vajab vaid akut, vett ja bensiini. Vahepeal plaaniti teha suvilaks, seetõttu on enamus istmeid välja võetud.

Sõiduki lisas Vrakigalerii andmebaasi: Miko Leesment, 26.06.2006