Vanad fotod tolmust puhtaks!

Nüüd tasub välja otsida vanad tolmunud fotoalbumid ja päevavalgele tuua pildid, kus peal vanad Tartus ehitatud kolhoosibussid. Hea oleks kui pildilt paistaks palju bussi ja vähe muud. Buss ei pea olema fotol tervikuna, piisab kui on näha ka osa bussist. Identifitseerimiseks võiks näha olla sõiduki registreerimisnumber, asutuse või majandi embleem või nimetus. Foto juurde võib lisada lugusid bussi ajaloost, sellel töötanud juhtidest, ette võetud pikematest reisidest või muudest huvitavatest seikadest.

Fotod võib saata meiliaadressile info@minevikumasin.ee
Kui Teil on fotosid, kuid puudub skaneerimise võimalus, võtke ühendust lehekülje toimetajaga e-posti aadressil: info@minevikumasin.ee

Foto: Eesti Maanteemuuseum

TA-6

vagunkerega autobuss
Kuuluvus: ENSV Tervishoiuministeerium
Registreerimisnr: РХ 04-25

1960. a. augustis käisid Tartu sünnitusmaja töötajad ekskursioonil Karpaatides. Buss koos juhiga oli Tallinnast, arvatavasti Tervishoiuministeeriumi oma. Reisija Malle Rätsepa piltidelt saab lugeda, et käidi Karpaatides, Rumeenia piiri ääres. Reis on toimunud vähemalt 12 päeva (märkus fotolt: “XII päev, 17.08.1960, kolmapäev - Kus inimjõudu vaja läks”). Taheti tõusta Goverla mäe tippu, aga oli vihmane aeg ja tõus ebaõnnestus. Vihma ja libeduse tembud on näha paljudelt piltidelt.

Sõiduki lisas Vrakigalerii andmebaasi: Urmet Kaareste, 06.09.2010